3M
3M™ RelyX™ Universal Resinsement kan brukes til alle indikasjoner. Den benyttes alene til Zirconia og MK, og sammen med 3M™ SCOTCHBOND™ UNIVERSAL PLUSS til bondet protetikk som Emax-Empress eller andre Glasskeramikk erstatninger.
IVOCLAR
Variolink Estethic DC er en lys- og dualherdende sement for estetisk krevende keramer og kompositterstatninger, aminfri.
ZirCAD-sement er en ny resinmodifisert glassionomersement som er enkel å bruke og er ideell til restaureringer med høy styrke, f.eks. zirkonium. ZirCAD-sementen gir forutsigbare sementeringsresultater, og det er lett å fjerne overskudd. Behøver verken primer eller kondisjonering Fluoravgivende ´ Liten filmtykkelse for svært god marginal passform
Indikasjonsområder Metallbaserte innlegg, onlays, kroner og broer Svært sterke (f.eks. zirkoniumdioksidbasert eller litiumdisilikat osv.) Helkeramiske innlegg, onlays, kroner og broer Metall, keramiske og glassfiber forsterkede stifter Ortodontiske bånd og hjelpemidler
Monobond® Plus er universalprimer til alle restaureringsmaterialer. Reaksjonstid – bare 1 minutt Kan oppbevares i romtemperatur.
Adhese Universal DC er en dualherdende adhesiv til universalt bruk. Spesielt godt egnet for bonding av indirekte restaurasjoner der hvor selvherding er nødvendig eller ønskelig. Materialet har høy bindingstyrke (> 25 MPa) på våt eller tørr dentin, og integrert desensibiliserings effekt. Adhese Universal DC er tilgjengelig i frittstående engangsdoser med applikator. Applikatoren til endo er spesielt tilpasset rotkanaler.