Roterende instrumenter fra Dentsply Sirona
Best på kvalitet, funksjon og levetid.
Instrumenter fremstillt i titan. Fordelen med titan er at det er veldig sterkt samtidig som det er lett og behagelig å holde i. Titan er et meget biokompatibelt materiale og eliminerer blant annet nikkelallergi.
Instrumentene finnes i alle konfigurasjoner, fra de vanlige roterende til spesial instrumenter for kirurgi og endodonti. Instrumentene kan brukes på alle vanlige micromotorer uavhengig av hvilken unit man har.
Turbinene lages for alle kjente turbinkoplinger og er derfor tilgjengelig for alle typer uniter. Instrumentene har meget høy kvalitet og har på grunn av dette lang levetid.
T1 serien leveres med 3 års garanti.
T2 serien leveres med 2 års garanti.
T1 står for absolutt toppklasse i alle detaljer. Ergonomisk, hygienisk og behagelig grephylse i lett titan, kulelager med spesialbelegg. (DLC = Diamond Like Carbon) utviklet av romfartsindustrien. Lite hode gir maksimal tilgang.

Jacobsen Dental har inhouse verksted
Vi utfører service på alle Dentsply Sirona og W&H instrumenter. Hvorfor service hos oss?
- Originale deler
- Blir som nytt etter service
- 6 mnd. garanti på jobben
Ønsker du mer informasjon?
Ta kontakt med salgssjef Kristian Solberg på e-post eller telefon.
kristian.solberg@jacobsen-dental.no
22 79 20 20
